• Najlepsze Instalacje Grzewcze i Wentylacyjne dla Twojego Domu
  • Porozmawiaj z ekspertem: +48 601 426 913

Dom z fotowoltaiką

  • Nazwa projektu Dom z fotowoltaiką
  • Inwestor Prywatny
  • Kategoria Panele fotowoltaiczne (PV)
  • Data realizacji 2020
  • Czas projektowania 2 miesiące
  • Czas realizacji 4 miesiące
  • Lokalizacja Jaworzno

Dom jednorodzinny

W roku 2019 mieliśmy przyjemność powrócić do Jaworzna, do jednorodzinnego domu mieszkalnego, w którym kilkanaście lat temu została przez firmę  SupraTerm zainstalowana gruntowa pompa ciepła firmy Viessmann (typ BW 106), pracująca z poziomym kolektorem gruntowym. Zastosowanie gruntowej pompy ciepła pozwoliło na znaczące oszczędności w kosztach eksploatacji (ogrzewania i zapewnienia ciepłej wody użytkowej). Jednak perspektywa rosnących cen paliw i energii elektrycznej skłoniła właścicieli budynku do zastanowienia się nad zastosowaniem systemu fotowoltaiki do obniżenia rachunków za prąd, a docelowo – do stworzenia zerokosztowego budynku mieszkalnego.

W listopadzie 2019 inwestor podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji. Końcówka roku nie sprzyja tego rodzaju inwestycjom, ze względu na konieczność montażu paneli PV na zewnątrz. Mogliśmy jednak rozpocząć prace instalacyjne związane z wykonaniem okablowania i montażem inweretera Solis. 

Inwestor zdecydował się na system którego dostawcą jest firma Hewalex, panele Half Cut firmy Ja Solar o całkowitej mocy 9,5 kWp. Całość prac została wykonana w trybie ekspresowym i zakończona uruchomieniem instalacji już w marcu 2020.

Co zyskał klient?

Dotychczasowe zużycie energii elektrycznej przez pompę ciepła wraz ze wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu kształtowało się na poziomie 6500-7000 kWh/rok.

Zastosowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy całkowitej w granicach 9,5kWp pozwoli na wyprodukowanie szacunkowo około 9500 kWh energii elektrycznej, czyli docelowo da ponad 100% pokrycie zapotrzebowania tego budynku na energię. Tym samym dom naszego Klienta stanie się obiektem zerokosztowym pod względem zapewnienia pokrycia zapotrzebowania na ciepło, ciepłą wodę i energię elektryczna do celów socjalnych.

dom-fotowoltaika-2-realizacje

Ponieważ dotychczasowe zapotrzebowanie na energię wynosiło około 6500-7000 kWh, a instalacja fotowoltaiczna będzie docelowo produkować 9500kWh, Inwestor uzyska nadwyżkę którą ma zamiar spożytkować na ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydy. Praca dla tak świadomych ekologicznie i biznesowo Klientów, to niesamowita przyjemność!

Call Now Button