• Najlepsze Instalacje Grzewcze i Wentylacyjne dla Twojego Domu
  • Porozmawiaj z ekspertem: +48 601 426 913

Pompa powietrze-woda do c.w.u. od firmy Dimplex

LAW 6-9IMR /LAW 14ITR to system typu split (splydro) przeznaczony do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej, który składa się z kompaktowej jednostki zewnętrznej oraz wieży hydraulicznej instalowanej w budynku. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło lub chłód z powietrza i specjalnymi przewodami transportuje je do wieży hydraulicznej, która oddaje je do instalacji grzewczej (chłodniczej).

Wbudowana w jednostkę zewnętrzną sprężarka o regulowanej mocy dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania cieplnego budynku. Z kolei wieża hydrauliczna wyposażona jest w gotowy układ hydrauliczny pompy ciepła i stanowi połączenie systemu regulacji pompy ciepła, zasobnika c.w.u., szeregowego zbiornika buforowego i zoptymalizowanych podzespołów pompy w jednej kompaktowej obudowie. Co istotne, oba komponenty systemu – jednostka zewnętrzna i wieża – zajmują niewielką powierzchnię, dzięki czemu montaż instalacji c.o. oraz zbudowanie dopasowanego układu grzewczego, chłodniczego i c.w.u. odbywa się przy niewielkim nakładzie pracy. 

Instalacja c.o. a pompa powietrze-woda

Zaletą systemu oferowanego przez firmę Dimplex – obok względów ekonomicznych – jest jego wszechstronność. Jeden system spełnia funkcję ogrzewania, przygotowania c.w.u. i chłodzenia. Spośród konkurencyjnych urządzeń, pompy typu split (splydro) wyróżniają się bogatym wyposażeniem wieży hydraulicznej, która ma wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 300 l z wężownicą (3,2 m²) i grzałką elektryczną (1,5 kW),

zbiornik buforowy (poj. 100 l), grzałkę elektryczną (2/4/6 kW), elektroniczną pompę obiegową, zawór 3-drogowy przełączający między c.o. i c.w.u. i armaturę bezpieczeństwa. Zastosowanie automatyki WPM Econ5Plus umożliwia dostęp do pompy przez Ethernet, KNX, EIB, MODBUS; istnieje także opcja obsługi za pomocą tabletu/smartfonu. System „SG-Ready” pozwala na współpracę pompy Dimplex z sieciami elektroenergetycznymi przy udziale zmiennych taryf energii (Smart Grid). 

Call Now Button